1. Kto może należeć do projektu.
– Każdy, niezależnie od przynależności grupowej.

2. Skąd to datowanie.
– Przełom XII/XIII wieku jest ciekawy w świetle wydarzeń które miały miejsce na naszych ziemiach. Postanowiliśmy to wykorzystać.

3. Zarejestrowałem się, ale nie mogę pisać na forum.

– Być może Twoja nazwa użytkownika nie jest "poprawna". Akceptujemy nazwy będące zarazem imionami używanymi na potrzeby imprez – jest to warunek niezbędny do aktywacji konta.

4. Nie należę do Projektu a chce jechać na Waszą imprezę, mogę?
– To zależy od wcześniejszych ustaleń. Część jest tylko na członków projektu, część jest bardziej otwarta, ale Twoje zgłoszenie i tak zostanie poddane "weryfikacji".

5. Jak się odnosicie do ceramiki szkliwionej.
– Ceramika szkliwiona, jakkolwiek pojawiała się sporadycznie na naszych terenach była ogromną rzadkością. Nie możemy i nie chcemy bawić się w określanie ilości procentowej występowania takiej ceramiki, stąd sugerujemy używanie "tej zwykłej". Szczególnie że mamy dużo producentów którzy posiadają w ofercie bogaty wybór ceramiki z konkretnych dzielnic – w bardzo rozsądnych cenach.

6. Czemu rycerze w Projekcie nie jeżdżą konno?
– Świadomie zrezygnowaliśmy z koni na imprezach. Zdajemy sobie sprawę jakie są realia, ale nasze imprezy zazwyczaj "odbywają" się w terenie ciężkim – gęste lasy itd. Do tego dochodzi problem z transportem, oporządzeniem itd. Dlatego tą kwestię pozostawiamy każdemu dla własnego uznania.

7. Religia, nabożeństwa itd. Na ile zwracamy uwagę na ten aspekt życia?
– Na tyle na ile dana osoba czuję taką potrzebę. Kwestii religijnych, wyznaniowych nie narzucamy nikomu – i narzucać nie będziemy.

8. Chcę odtwarzać "pana rycerza" – co muszę mieć?
– To kogo odtwarzasz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Weź tylko pod uwagę że wymagamy aby każdy posiadał adekwatny sprzęt do odtwarzanej postaci. Oczywiście kolczuga nitowana, odpowiedni sprzęt obozowy, itd – w końcu ludzie. Gdy nie masz odpowiedniego sprzętu lepiej "rób" kogoś z niższego stanu. Nie zgodzimy się na pana rycerza bez swoich ludzi i bez namiotu.

9. Czy muszę mieć kolczugę nitowaną?
– Jeżeli chcesz być traktowany jak ciężkozbrojny to tak.

10. Czy mogę używać łuku "refleksyjnego"?

– Z początku ustaliliśmy że nie, ale po namyśle uważamy że taki model występował na naszych ziemiach. Warunkiem jest jednak to by miał równe ramiona, drugim warunkiem jest zaprezentowanie źródła z naszego okresu – z terenu który reprezentujesz.

11. Czy mogę nosić lamelkę jako Małopolan?
– Jak wyżej, taki typ opancerzenia jest często przedstawiany w źródłach z epoki – najczęściej na Mazowszu (i Rusi). Warunkiem jest ukazanie przedstawienia z epoki i odpowiedniego terenu.

12. Czy muszę mieć tarczę z desek?
– Od 2014 roku TAK.