Nastały nowe czasy dla XIII!

Projekt XIII – zwiastun filmowy

Wraz z osobami już przyłączonymi, zapraszamy wszystkich odtwarzających koniec XII i początek XIII wieku do udziału w nowym projekcie „1196-1235”, będącym reaktywacją Polski Dzielnicowej.
Nie zawężamy się tylko do Polski, chętnie przyjmiemy grupy oraz wolne jednostki odtwarzające inne kraje ze wskazanego datowania.
Jeżeli uważasz, że imprezy w XIII wieku nie pozwalają na głębsze odczuwanie klimatu. Nudzi ci się standardowy tok imprezy, czyli przyjazd, rozbicie, zjedzenie kiełbasy, wypicie piwa, zebranie obozu oraz odjazd? Pragniesz wrażeń, które pozwolą ci zagłębić się w klimat oraz wejść w swoją rolę? Masz już dość ostrej, kontuzyjnej walki, a pragniesz taktycznych starć? Jeśli choć na któreś z tych pytań, odpowiedziałeś pozytywnie, to oznacza to że czujesz klimat naszego projektu i jesteś nam potrzebny!
Imprezy, które będziemy organizować względem projektu, będą imprezami zamkniętymi, bez udziału publiczności. Świadomie rezygnujemy ze współczesności na rzecz projektu, abyśmy mogli osiągnąć jak najlepszy poziom rekonstrukcji materialnej oraz społecznej.
Jesteśmy otwarci na nowe grupy, oraz grupy już istniejące, które nie zasmakowały jeszcze imprez zamkniętych. W ramach projektu, wszystkie osoby w nim uczestniczące pomagają sobie nawzajem w pozyskiwaniu źródeł oraz rekonstrukcji swojej postaci.

Oddalamy się od przyjętego stereotypu ULTRASA oraz „buca”, który tylko wyśmiewa i nie daje nic w zamian. Chcemy pokazać, że można w bardzo miłej atmosferze pomagać innym oraz mobilizować się w odtwórczości i czerpać z tego masę radości przy maksymalnym poziomie reko.
Oczywiście mamy pewne wymagania, jednak nie odcinamy się. Chcemy pomagać i tworzyć nowe oblicze imprez w XIII!
Każdy jest dla nas równie ważny! Nieważne, jaki stan społeczny odtwarzasz, znajdziesz u nas swoje miejsce i możesz zabłysnąć!

Zapraszamy na forum projektu, gdzie znajdziecie najważniejsze informacje:
http://forum.grod.org/index.php

Regulamin: Projekt 1196-1235 (Polska Dzielnicowa 1196-1235)

Najczęstsze pytania

Poradnik dla początkujących amatorów XII i XIII

Rycerz w XIII wieku

Sprzęt obozowy

Kobiece nakrycia głowy codzienne

Zasady walki 1.0

Mapa Polski Dzielnicowej